Öncede Sadece A1 ve A2 olan motosiklet ehliyeti artık A1-A2 ve A Motosiklet Ehliyeti olarak değişti ve alma yaşları ve sınav kuralları değişti.

Artık 16 yaşını tamamlayan herkes a1 sınıfı motosiklet ehliyeti almaya hak kazanıyor. A1 motosiklet ehliyet için teorik sınavdan toplam 50 soru ve 35 dk. direksiyon uygulama sınavına girmek gerekiyor.

Direksiyon sınavlarında slalo, 8 çizme, engelden kaçma, duruş kalkış, ani fren ve akan trafik bölümlerinden değerlendirilen sürücü adayları başarılı bulunursa 5 gün içerisinde sertifikasını alarak emniyetten ehliyet işlemlerini başlatabilirler.

Teorik sınavdan 35 net yapmaları gereken sürücü adayları daha az net yaparlarsa sınavdan basarısız sayılır ve toplamda 4 teorık hakları bulunmaktadır. Teorik sınavdan basarılı olan öğrenciler direksiyon uygulama sınavına girerler. 35 dk. hata yapmayan kursiyer basarılı olarak degerlendirilir. Başarısız olan kursiyerlerin toplamda 4 hakları bulunmaktadır. Başarısız olan kursiyer tekrar ödeme yapmak ve eğitim almak zorundadır.

A1 sınıfı ehliyet için fiyatlara değil eğitime dikkat edilmesiçok önemlidir. Kapalı eğitim pistimizde haftanın 7 günü dilediğiniz saate eğitim alabilirsiniz. İstanbul anadolu yakasında eğitim alanı olan tek sürücü kursu olma gururunu yaşıyoruz.