SİZİ ARAYALIM

Sıkça Sorulan Sorular

Burada çok pratik cevapların bir listesini bulacaksınız. Unutmayın, uzmanlarımız en iyi sorularınıza yanıt bulmak için hazırlamışlardır...
Kayıt İşlemi Nasıl İşliyor?
Ehliyet almaya karar verdiyseniz şahsen sürücü kursumuza başvuruda bulunmanız gerekemktedir. Aşağıda belittiğimiz evraklarla kursumuza gelerek kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt işleminzden sonra Teorik Ders programı için kursumuzdan sms gelerek hafta içi veya hafata sonu eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Toplam 34 saat teorik desler Trafik ve Çevre Bilgisi - İlkyardım Bilgisi - Motor ve Araç Tekniği olacaktır.

Kayıt Esnasında Kimlik Belgeniz ve 2 Biyometrik Resim Yeterlidir.

Teorik dersler de zaman başlar?

Kayıt esnasından sonra evraklarınızı tamamladığınızda teorik eğitimler için size sms gelecektir. Her ayın 1-10 arasında teorik eğitimler başlayacaktır. Evrakların eksik olmasından dolayı sınava giremeyebilirsiniz.

Kaç saat direksiyon dersi göreceğim?

Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde otomobil için 16 saat motosiklet ehliyeti için 12 saat eğitim göreceksiniz. Dersler 50' sürmekte ve günde en fazla 2 ders yapılabilmektedir.

Direksiyon derslerini nerede ve nasıl alacağım?
Direksiyon eğitimlerimiz akan trafikte başlar ve randevu usulüdür. Eğitimler her kursiyerin durumuna göre etap şeklinde ve birebir olarak yapılmaktadır.

Direksiyon eğitimi randevularınıza mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Randevu saatinizde eğitim alanımızda hazır bulunmanız gerekmektedir. Konum bilgisicep telefonunuza gönderilir.

Teorik sınavda kaçsoru sorulur?

Teorik sınavda toplam 50 soru üzerinden 35 net yapmanız gerekmektedir. 25 Soru Trafik 15 Soru İlk Yardım ve 10 Soru Motor dersinden çıkmaktadır.

Teorik sınavda yanlış soru değeri nedir?
Yanlış soru doğru soruyu iptal etmeyeceği gibi boş soru bırakmamanızı önemle hatırlatırız.
Direksiyon sınavı kaç dk. sürer?

Teorik sınavdan başarılı olanlar direksiyon uygulama sınavına girerler. Direksiyon uygulama sınavı 35' sürmektedir. Bunun ilk 5' sı araç tanımadır ve 30 dk. akan trafik sürüşü yapılmaktadır.